Seria PDK Kubota 4–7 m³/min

Przedstawiamy nową gamę sprężarek wysokoprężnych PDK. Oprócz naszego istniejącego serii PDP, zaczęliśmy produkować nową gamę z japońskimi silnikami Kubota. PDK może pochwalić się tymi samymi cechami i jakością co sprężarki diesel, które do tej pory wyprodukowaliśmy, których konstrukcja znajduje odzwierciedlenie w naszej pięćdziesięcioletniej tradycji produkcji. Nowa linia zawiera jeden model. Są one wyposażone w panel sterowania Comap Intel Nano

Wspólne parametry serii:

  • Silniki – ogólna jakość przewożnych sprężarek najbardziej wpływa na silniki Diesla. Dlatego takie modele wybiera się w celu zapewnienia bogatej rezerwy mocy. Dzięki temu gwarantowana jest niezawodność i najdłuższa żywotność maszyny. Tryb pracy jest dostosowywany do optymalnego obszaru krzywej zużycia dzięki rezerwie mocy, co powoduje bardzo niskie całkowite zużycie paliwa.
  • Układ sterowania – Dwustopniowy proporcjonalny system sterowania nowoczesną konstrukcją to kolejny element, który znacznie zmniejsza zużycie paliwa. System dokładnie monitoruje bieżące zużycie sprężonego powietrza, optymalizując pobór energii do sprężonego powietrza. Pozwala to zaoszczędzić dodatkowe koszty paliwa dla przewożnych sprężarek.
  • Blok śrubowy – Bloki śrubowe stosowane w kompresorach sprężarek ATMOS zapewniają długą bezproblemową pracę przez cały okres eksploatacji maszyny. Nowoczesny kształt rotorów ma doskonałe właściwości zarówno pod względem wydajności, jak i hałasu.
  • System ochrony – System ochrony sprężarki monitoruje temperaturę czynnika chłodniczego silnika, ciśnienie smarowania i temperaturę oleju w sprężarce. Maszyna jest wyłączona, jeśli wystąpią niestandardowe warunki pracy.
  • Podwozie – Podwozia są homologowane dla wszystkich rodzajów przepisów UE. Maszyny o masie przekraczającej 750 kg są dostarczane z hamulcem najazdowym i postojowym , a także z regulowaną wysokością dyszla. W przypadku lżejszych urządzeń to urządzenie jest dostarczane jako opcja.
  • Karoseria – karoseria sprężarki ATMOS spełnia normy UE. Na podstawie najnowszego zarządzeń.
  • Separacja wody – Skuteczna chłodnica powietrza jest montowana jako opcja, z wbudowanym odwadniaczem . To urządzenie, które jest umieszczone w kompresorze dostarcza suche powietrze do obróbki strumieniowo-ściernej i innych zastosowań, w których potrzebne jest naprawdę suche powietrze.