Seria PDP Perkins 2–25 m³/min

Produkowane są w zakresie mocy od 2 m3 / min do 25 m3 / min i są napędzane silnikami wysokoprężnymi. Ich konstrukcja odzwierciedla pięćdziesięcioletnią tradycję walcowania sprężarek, dzięki czemu mobilne sprężarki ATMOS są solidne i niezawodne, zdolne do pracy w bardzo wymagających warunkach budowlanych, nawet w ekstremalnych temperaturach, w zakurzonych środowiskach i odpornych nie brak serwisu.

Wspólne parametry serii:

  • Silniki – ogólna jakość przewożnych sprężarek najbardziej wpływa na silniki Diesla. Dlatego takie modele wybiera się w celu zapewnienia bogatej rezerwy mocy. Dzięki temu gwarantowana jest niezawodność i najdłuższa żywotność maszyny. Tryb pracy jest dostosowywany do optymalnego obszaru krzywej zużycia dzięki rezerwie mocy, co powoduje bardzo niskie całkowite zużycie paliwa.
  • Układ sterowania – Dwustopniowy proporcjonalny system sterowania nowoczesną konstrukcją to kolejny element, który znacznie zmniejsza zużycie paliwa. System dokładnie monitoruje bieżące zużycie sprężonego powietrza, optymalizując pobór energii do sprężonego powietrza. Pozwala to zaoszczędzić dodatkowe koszty paliwa dla przewożnych sprężarek Atmos.
  • Blok śrubowy – Bloki śrubowe stosowane w kompresorach sprężarek ATMOS zapewniają długą bezproblemową pracę przez cały okres eksploatacji maszyny. Nowoczesny kształt rotorów ma doskonałe właściwości zarówno pod względem wydajności, jak i hałasu.
  • System ochrony – System ochrony sprężarki monitoruje temperaturę czynnika chłodniczego silnika, ciśnienie smarowania i temperaturę oleju w sprężarce. Maszyna jest wyłączona, jeśli wystąpią niestandardowe warunki pracy.
  • Podwozie – Podwozia są homologowane dla wszystkich rodzajów przepisów UE. Maszyny o masie przekraczającej 750 kg są dostarczane z hamulcem najazdowym i postojowym , a także z regulowaną wysokością dyszla. W przypadku lżejszych urządzeń to urządzenie jest dostarczane jako opcja.
  • Karoseria – karoseria sprężarki ATMOS spełnia normy UE. Na podstawie najnowszego zarządzeń.
  • Separacja wody – Skuteczna chłodnica powietrza jest montowana jako opcja, z wbudowanym odwadniaczem . To urządzenie, które jest umieszczone w kompresorze dostarcza suche powietrze do obróbki strumieniowo-ściernej i innych zastosowań, w których potrzebne jest naprawdę suche powietrze.