Przygotowanie powietrza

Wytwarzanie sprężonego powietrza nie kończy się na jego kompresji, ale kontynuuje się jego modyfikacją. Obróbka sprężonym powietrzem jest procesem, w którym powietrze jest dalej przetwarzane w celu spełnienia wymagań normy ISO 8573 i może być przypisane do jednej z określonych klas jakości sprężonego powietrza w zależności od zawartości wody, oleju i cząstek stałych.
Aby usunąć wodę ze sprężonego powietrza, suszarki, które są zróżnicowane zgodnie z technologią suszenia kondensacyjnego z maksymalną zawartością TRB + 3 ° C i adsorbentami zdolnymi do osiągnięcia ujemnych wartości TRB do -70 ° C. W celu usunięcia cząstek pyłu i pozostałości oleju stosuje się różne rodzaje filtrów, od pyłu grubego do bardzo drobnego, które w przypadku filtrów z węglem aktywnym są w stanie filtrować opary oleju i niepożądane zapachy. Oprócz tych podstawowych akcesoriów istnieją również inne urządzenia pomocnicze, takie jak separatory cyklonowe, spusty kondensatu i separatory wody / oleju. Separatory cyklonowe służą do zgrubnego oddzielania wody od sprężonego powietrza, a tym samym do zwiększenia wydajności suszarek. Odprowadzanie skroplin odprowadza kondensat z przestrzeni z nadciśnieniem do przedziału ciśnienia atmosferycznego. Separatory wody / oleju usuwają olej ze spuszczonego kondensatu, dzięki czemu można go bezpiecznie i ekologicznie odprowadzić do kanalizacji.
We wszystkich tych obszarach klimatyzacji jesteśmy w stanie zaoferować akcesoria renomowanych producentów, takich jak Hankison, Parker, Zander, Hiross, Beko Technologies i wielu innych z ponad 20-letnią współpracą i niezliczonymi projektami.